Muzyczna Przygoda

Zabawy muzyczno – ruchowe. Muzyka zaspokaja potrzebę przeżyć estetycznych i jest przyczyną bezinteresownych wzruszeń. Oprócz działania relaksującego pobudza do aktywności władze umysłowe i uczucia, a doznania estetyczne stają się elementem „oczyszczającym" oraz zmniejszającym napięcie i lęk.

W programie m.in. nauka piosenek samodzielne tworzenie muzyki, zabawy z instrumentami perkusyjnymi, aktywne słuchanie muzyki poważnej.


Szanowni Rodzice i Przyjaciele naszego Żłobka i Przedszkola

W związku z tym, że zmieniliśmy formę prowadzenia zajęć na bardziej interaktywną, zapraszamy Was do zamkniętej grupy Wirtualna Akademia Przedszkolaka na FB.
Tam codziennie publikujemy zajęcia w różnej tematyce: Codzienne zajęcia ogólne, rytmikę, taniec, j. angielski, zajęcia praktyczne, naukowe oraz kulinarne, czytanie metodą Krakowską i Metodę Dobrego Startu.

Zajęcia prowadzą znane i kochane naszym dzieciom, Panie z przedszkola.
Czasami pojawi się także dodatkowa niespodzianka :)...


 

Tydzień 6, 20-24.04.2020

Tydzień 5, 10-17.04.2020

Tydzień 4, 06-10.04.2020


Tydzień 3 , 30.03-03-04.2020


Tydzień 2,  20-27.03.2020


Melodie do rysowania

Wspólnie z rodzicami posłuchajcie utworu i narysujcie/namalujcie z czym kojarzy się Wam wysłuchana muzyka.


Zrób to sam - Instrumenty

W ramach prac plastycznych, każde dziecko mogłoby wykonać jeden instrument perkusyjny a po powrocie do przedszkola stworzylibyśmy wspólnie orkiestrę. Załącznik z instrukcją znajdą Państwo poniżej.


Piosenki do śpiewania

W załącznikach przesyłam po 2 piosenki na najbliższe tygodnie. Zachęcam, żeby dzieci nauczyły się w domu albo chociaż osłuchały się z nimi. (znały jej treść).